General chairs

  • Anna Sperotto (University of Twente)
  • Roland van Rijswijk-Deij (University of Twente)

TPC chairs

  • Roya Ensafi (University of Michigan)
  • Andra Lutu (Telefonica Research)

PhD school chairs

  • ‪Martino Trevisan‬ (Politecnico di Torino)
  • Giovane Moura (SIDN Labs)

Publicity chair

  • Pedro Casas (AIT Austrian Institute of Technology)

Web chair

  • Raffaele Sommese (University of Twente)

Sponsorship chairs

  • Anna Sperotto (University of Twente)
  • Pedro Casas (AIT Austrian Institute of Technology)
  • Roland van Rijswijk-Deij (University of Twente)

Registration chair

  • Mattijs Jonker (University of Twente)

Streaming chair

  • Bernd Meijerink (University of Twente)

Travel grants chair

  • Mattijs Jonker (University of Twente)

Technical program committee

  • Chadi Barakat
  • Anna Brunstrom
  • Kenjiro Cho
  • Benoit Donnet
  • Matthieu Latapy
  • Daphné Tuncer
  • Anna-Maria Mandalari
  • Simone Ferlin
  • Ricky Mok
  • Oliver Hohlfeld
  • Oliver Gasser
  • Gianni Antichi
  • Colin Perkins
  • Poonam Yadav
  • Matteo Varvello
  • Ozgu Alay
  • Roberto Bifulco
  • Matt Calder
  • Timm Böttger
  • Robin Marx
  • Philipp Richter
  • Danilo Giordano
  • Ralph Holz
  • Matthias Wählisch
  • Balakrishnan Chandrasekaran
  • Diana Andreea Popescu
  • Cigdem Sengul
  • Mirja Kühlewind
  • Marco Fiore
  • Solange Rito Lima
  • Vasileios Giotsas
  • Suranga Seneviratne
  • Abhishta Abhishta
  • Faraz Ahmed
  • Kien Nguyen
  • Alessandro Finamore
  • Eduard Marin
  • Roman Kolcun
  • Doowon Kim
  • Nitinder Mohan
  • Ram Durairajan
  • Theresa Enghardt

Steering committee

  • Alessio Botta, University of Napoli Federico II (Italy)
  • Anna Brunström, Karlstad University (Sweden)
  • Niklas Carlsson, Linköping University (Sweden)
  • Pedro Casas, AIT Austrian Institute of Technology (Austria)
  • Idilio Drago, University of Turin (Italy)
  • Marco Fiore, IMDEA Network (Spain)
  • Oliver Hohlfeld, Brandenburg University of Technology (Germany)
  • Cristel Pelsser, University of Strasbourg (France)
  • Ramin Sadre, Université catholique de Louvain (Belgium)
  • Stefano Secci, Cnam (France)
  • Anna Sperotto, University of Twente (The Netherlands)